Bir zamanların efsane futbolcusu Brezilyalı Ronaldinho futbolu bıraktıktan sonra bir çok kötü haber konu olmuştu. Ronaldinho öldü mü? Detayları haberimizde..

Ronaldinho Kimdir

Ronaldinho, asıl adıyla Ronaldo de Assis Moreira, 21 Mart 1980 tarihinde Brezilya'nın Porto Alegre şehrinde doğmuş ünlü eski futbolcudur. Futbol kariyeri boyunca dünya genelinde büyük bir üne kavuşmuş ve futbol tarihine damgasını vurmuştur.

Ronaldinho, futbolculuk kariyerine Brezilya'nın Grêmio takımında başlamıştır. Ardından Fransa'nın Paris Saint-Germain (PSG) kulübüne transfer olmuş, burada gösterdiği performansla futbol dünyasında adından söz ettirmiştir. Ancak en parlak dönemini İspanya'nın Barcelona takımında geçirmiştir. 2003 yılında Barcelona'ya transfer olan Ronaldinho, burada oynadığı futbol ve sergilediği olağanüstü yetenekleriyle futbolseverlerin ve uzmanların gözdesi haline gelmiştir. Barcelona ile La Liga şampiyonlukları, UEFA Şampiyonlar Ligi zaferi gibi birçok büyük başarı elde etmiştir.

Ronaldinho, futbol sahalarında sergilediği çalımlar, akıl dolu hareketler ve etkileyici oyun tarzıyla futbolun sınırlarını zorlayan bir oyuncu olarak hatırlanır. Ayrıca 2005 ve 2006 yıllarında FIFA Dünya Oyuncusu ödülünü kazanarak futbol dünyasının en iyi oyuncularından biri olarak kabul edildi.

Futbol kariyeri boyunca Barcelona'nın yanı sıra AC Milan, Flamengo ve diğer bazı kulüplerde de forma giyen Ronaldinho, 2018 yılında futbolculuk kariyerini sonlandırdı.

Ronaldinho, futbol yeteneğinin yanı sıra güleryüzü, pozitif enerjisi ve saha içi neşesiyle de tanınır. Kariyeri boyunca birçok futbolseverin ve oyuncunun idolü haline gelmiştir.

Ronaldinho Öldü Mü

Sosyal medyada Ronaldinho'nun öldüğüne dair haberler çıksa da ünlü futbolcu yaşamına devam ediyor.