U18 Millî Takımının katıldığı Antalya'da düzenlenen UEFA Assist Turnuvası'nın ardından U18 Millî Takım Teknik Direktörü Sabri Sarıoğlu turnuvanın ardından açıklamalarda bulundu. Antalya'daki turnuvanın ardından teknik direktör Sabri Sarıoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu sitesine açıklamalarda bulundu. Takımın olumlu taraflarını görme açısında önemli bir turnuva olduğunu söyleyen Sabri Sarıoğlu, takımın her sene bu tip turnuvalardan olmasının alt yaş gruplarında veya üst yaş gruplarında olursa oyuncuların rekabetçi ruhu daha da arttıracağını söyledi.

UEFA Assist Turnuvası ile ilgili değerlendirmede bulunan U18 Millî Takım Teknik Direktörü Sabri Sarıoğlu, "Oyuncularımın kendilerini ne kadar geliştireceklerini görmeleri açısından çok iyi bir kamp oldu. İnşallah bu tarz organizasyonlar daha fazla bir şekilde yapılırsa daha da mutlu oluruz. Bu turnuvada biz birçok farklı millî takım ile oynadığımız için teknik bakımdan bakarsak açık futbol oynayan rakiplere karşı nasıl önlem alacağımızı veya kapalı savunma yapan, merkezi kalabalık tutan takımlara karşı neler geliştirebiliriz, olumlu taraflarımızı daha fazla nasıl artırabiliriz, bunları görme açısından çok güzel bir turnuva oldu. Turnuvada oynadığımız maçlar hem bizim gelişimimiz için hem de seviyemizi daha yukarı taşımak için çok iyi oldu." diye konuştu.

Ülkemizde düzenlenmesi ile ilgili de konuşan Sarıoğlu, "Öncelikle birçok farklı kıtadan milli takımı burada ağırladığımız için çok mutluyuz. İnşallah en iyi şekilde onlara ev sahipliği yapabilmişizdir. UEFA Assist Turnuvası'nın evimizde olmasından dolayı çok mutluyuz. Böyle organizasyonlarda ne kadar çok tecrübe edinirsek, daha büyük organizasyonlara aday olmak için referanslar vermiş oluruz. Güzel bir turnuva oldu, hava şartları da güzeldi. Saha, çim, zemin, otel imkânları bence çok iyi olduğunu düşünüyorum. Diğer millî takım teknik ekipleri ile konuşuyoruz. Hepsi şu an çok mutlular. Çok memnunlar. İnşallah her sene bu turnuvalarda oluruz. Sadece 18 yaş özelinde değil, diğer alt yaş gruplarında veya üst yaş gruplarında olursa oyuncuların rekabetçi ruhu daha da artar. Hem de kendilerini daha iyi geliştirirler." dedi.