Rize'deki sağanak

24 Ağustos 2015 Pazartesi 18:07
Bu haber 78251 kez okundu

RİZE (AA) - Rize Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Tepe, yaşanan heyelan ve su taşkınları sonrasında içme suyu ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.Tepe, yaptığı yazılı açıklamada ilde dün gece başlayan yağışlar nedeni ile mevcut...

Rize'deki sağanak

RİZE (AA) - Rize Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Tepe, yaşanan heyelan ve su taşkınları sonrasında içme suyu ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Tepe, yaptığı yazılı açıklamada ilde dün gece başlayan yağışlar nedeni ile mevcut su şebekelerinde hasarlar meydana geldiğini belirtti.

Yağıştan ciddi anlamda etkilenen bölgelerde su kirliliğinin ortaya çıktığına işaret eden Tepe, "Bu nedenle özellikle söz konusu bölgelerimizdeki vatandaşlarımızın köy sularını kaynatmadan kesinlikle içmemeleri gerekmektedir. Yine sağlıklı su anlamında en temiz suyumuz Andon şebeke suyu başta olmak üzere şebeke sularımızdır. Ancak hangi şebeke suyu olursa olsun su kesintilerinden sonra ilk gelen sular kaynatılmadan kesinlikle içilmemelidir" ifadesinde bulundu.

Tepe, il genelinde yağıştan etkilenen sularla ilgili genel anlamda tekrar tahliller yapıldığını,  bu konuda vatandaşlara düzenli bilgi verileceğini bildirdi.


Yorum Gönder

@name x