Bir dönem, Ordu’nun önemli markası Tadelle’nin de sahibi olan Toksöz Grup’ta iki kardeş arasındaki anlaşmazlık, davalık oldu.

Toksöz kardeşler, annelerinden kalan 250 milyon doları paylaşamaması yerli ilaç firması Arven’i de sıkıntıya soktu.

Zafer Toksöz, 1.2 milyar lira borcu olan 3 şirketi için konkordato istedi. Mahkeme, 3 aylık geçici mühlet vererek şirketleri korumaya aldı.

HalkTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre Toksöz Grup'un veliahtlarından Zafer Toksöz, sahibi olduğu Arven İlaç AŞ, Verano İlaç AŞ ve Montero Gıda AŞ için konkordato talep etti.

 İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, şirketlerin mali darboğaza düşmesinin gerisinde, iki kardeş arasındaki miras paylaşım kavgasının olduğu ifade edildi.

Zafer Toksöz, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı. Tokgöz açıklamasında, “Maalesef faktoring maliyetlerini daha fazla taşıyacak gücümüz kalmadı ve konkordato ilan etmek zorunda kaldık.” Dedi.

Üç Yıl Önce Sagrayı satmışlardı

Temeli yarım asır önce baba Erol Toksöz tarafından atılan holdingin, en köklü şirketlerinden biri Sagra Gıda’ydı. Şirket, Tadelle markası ile çikolata sektöründe güçlü bir konumdaydı. Sagra, 3 yıl önce OYAK’a satılmıştı. Haber merkezi

Sağra Kavşağında Kaza Yaralılar var Sağra Kavşağında Kaza Yaralılar var

Editör: Soner Özdemir