Şahsiyet 3. sezon olacak mı? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Şahsiyet Dizi Konusu

Şahsiyet, 2018 yılında Gain'de yayınlanan, yönetmenliğini Onur Saylak'ın yaptığı, senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı, başrollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Necip Memili, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim'in paylaştığı Türk yapımı psikolojik gerilim dizisidir.

Dizi, emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu'nun (Haluk Bilginer) hayatını konu alır. Agâh, İstanbul'un en kalabalık semti Beyoğlu'nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürmektedir. Eşi yıllar önce vefat etmiş, kızı ise yurtdışında yaşamaktadır. Agâh'ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur.

Agâh, hastalığıyla başa çıkma sürecinde, bu zorlu durumu bir fırsata dönüştürmeye karar verir. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat! Agâh, bu cinayeti işlediği takdirde, hastalığından dolayı işleyeceği suçu unutacak ve bundan dolayı vicdan azabı çekmeyecektir.

Agâh'ın aldığı bu karar, sadece onun değil cinayet büro amiri olan Nevra Elmas'ın (Cansu Dere) da hayatını etkileyecektir. Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğindeyken, Agâh'ın işlediği cinayetleri araştırmakla görevlendirilir. Agâh ve Nevra, bu süreçte birbirlerinden etkilenmeye başlarlar.

Şahsiyet, Alzheimer hastalığı, vicdan, iyilik ve kötülük gibi kavramları irdeleyen, sürükleyici bir psikolojik gerilim dizisidir. Dizi, Haluk Bilginer'in performansıyla büyük beğeni toplamış ve uluslararası festivallerde de ödüller kazanmıştır.

Şahsiyet 3. Sezon Olacak Mı

Şu an için Şahsiyet 3. sezon için herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak, dizinin 2. sezonu, 10 bölüm olarak planlansa da, 13 bölüm olarak yayınlandı. Bu durum, dizinin yaratıcıları Hakan Günday ve Onur Saylak'ın, 3. sezon için bir plan üzerinde çalıştıklarını düşündürüyor.

Dizi, Haluk Bilginer'in performansıyla büyük beğeni toplamış ve uluslararası festivallerde de ödüller kazanmıştır. Bu durum, dizinin 3. sezonunun da büyük ilgi göreceğini gösteriyor.

Sonuç olarak, Şahsiyet 3. sezon olacak mı sorusuna kesin bir cevap vermek mümkün değil. Ancak, dizinin yaratıcılarının 3. sezon için bir plan üzerinde çalıştıkları ve dizinin 2. sezonunda bırakılan bazı açık uçların 3. sezonda kapatılabileceği düşünüldüğünde, 3. sezon için bir ihtimalin olduğunu söyleyebiliriz.

Editör: Deniz İnal