Ordu'da 29-30 Haziran 2024 tarihinde düzenlenen 2024 Ordu Triatlon Türkiye Kupası'nda ikinci günde Elit Erkekler ve Elit Kadınlar yarışları düzenlendi. Elit Erkeklerde ise 2003 doğumlu triatlet Burak Çağdaş, 02:02:34 derecesi ile altın madalya aldı. 2024 Ordu Triatlon Türkiye Kupası'nda ödül töreninde altın madalyasını alan Burak Çağdaş, ödül töreninden sonra ise Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a özel açıklamalarda bulundu.

Üç yıldır triatlon yarışlarına katılan ve 14 yarışın 12'sinde kürsüne çıkan Burak Çağdaş son altın madalyasını 2022'de yine Ordu'da alırken iki yıl sonra gelen altın madalya ile ilgili olarak ''Çok mutluyum. Yani yıllardır bu anı bekliyorum diyebilirim. Antrenörlerime, aileme, beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Bunun için çok çalışıyoruz, çok çaba harcıyoruz. Çabaların karşılığını görmek hepimizi mutlu ediyor. Bisiklet yordu diyebilirim, ama koşu da çok zordu. Denizde ise dalga biraz yordu. Her etabın kendi bir güzelliği ve zorluğu var.'' dedi.

21 yaşında olan Burak Çağdaş çalışmaya devam edeceğini belirtirken hedefleri ile ilgili sorulan soruya ise ''Hedeflerim 2028 ve 2032 Olimpiyatlarında ülkemi temsil etmek'' dedi.

Editör: Samet Karadağ