Ordu’da başarılı sonuçlar ve oynadığı futbolla alkış alarak şampiyonluk apoletini alan Demirspor U17, daha sonra Samsun etabı olan  Türkiye Şampiyonası U17 1.Kademe maçlarında şampiyon olmuştu. Dörtlü final öncesinde 2.Kademe maçlarını Sinop'ya oynayan Demirspor U17, Atakum Belediyespor U17 karşısında ilk maçında 0-0 berabere kalmıştı. İkinci maçta ise yaşananlar maçın önüne geçti ve hem Sinop temsilcileri hem de Atakum Belediyespor temsilcileri sınıfta kaldı.


Demirspor U17'ye Sinop Üniversitesi Futbol Sahası'nda oynanacak olan Atakum Belediyespor U17 maçı öncesinde soyunma odası verilmedi. Sinop yetkililerinin boş soyunma odası olmasına rağmen Demirspor U17'ye soyunma odası vermemesi sonrasında Ali Haydar Demir'in öğrencileri maç öncesinde koridorda soyundu. Demirspor U17'nin malzemeleri de soyunma odası yerine Sinop Üniversitesi Futbol Stadyumu koridorlarında kaldı.

Atakum Belediyespor U17'nin Demirspor U17'yi 1-0 yendiği maç sonunda ise Atakum Belediyespor U17'nin teknik heyeti tarafından Demirspor U17 futbolcularını darp ettiği ve tehdit ettiği öğrenildi. Zaman zaman Ordu takımlarına karşı fiziki müdahaleleri ile gündem olan Atakum Belediyespor cephesi 2018 yılında 19 Eylül Stadyumu'nda oynanan Orduspor maçı sonrasında futbolculara saldırmış ve tehdit etmişti.

Editör: Samet Karadağ