2017-2018 sezonunda Altınordu Belediyespor ismiyle Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşayan ve Ordu'yu bir dönem Bölgesel Amatör Lig'de temsil eden Ordu Gücü Futbol Kulübü'nün bu sezon Ordu 1.Amatör Lig'e gücü yetmedi. Bir dönem Altınordu Belediyespor'un bünyesinde olan ve maddi olarak sıkıntılar yaşamayan kulüp, Altınordu Belediyesi'nde yapılan seçimin ardından yeni Belediye Başkanı'nın planlar içerisinde yer almayınca gerileme dönemine girdi. Altınordu Belediyespor olan ismini Ordu Gücü Futbol Kulübü olarak değiştiren Ordu ekibi, kısa sürede ise Bölgesel Amatör Lige veda etmişti.

Altınordu-Belediyespor

Altınordu Belediyespor ismiyle mücadele ederken bu süreçte İzmir'in köklü kulübü Altınordu ile kardeşlik protokolü imzalayan Ordu temsilcisinde bu proje için dönemim Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş İzmir'e giderek Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile bir araya gelmişti. Gerçekleşen ziyarette Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve Engin Tekintaş tarafından ‘kardeş kulüp’ protokolü imzalanmıştı. Ordu Gücü Futbol Kulübü ismiyle geçen sezon Ordu 1.Amatör Lige dönen Ordu temsilcisi, ligde kalmayı başarmıştı.

Ordu Gücü Futbol Kulübü

Bu sezon Ordu 1.Amatör Lig'de C Grubu'nda yer alan Ordu Gücü Futbol Kulübü ligin 12.haftasında oynanan Fatsa Yaşamspor maçına çıkmadı. Maça çıkmadığı için üç puanı silinen Ordu Gücü Futbol Kulübü için gözler 3 Ocak 2024 tarihinde oynanacak olan Ulubey Belediyespor maçına çevrilmişti. Erteleme maçına çıkmayan Ordu Gücü Futbol Kulübü, ligden düşürüldü. Ordu Gücü Futbol Kulübü'nün bu maçlar öncesinde ise ligden çekilme konusunda Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federsyonuna resmi yazıyı verdiği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ