Kapalı gişe oynanacak olan ve satışa çıktığı gün biletleri tükenen Yılport Samsunspor - Galatasaray maçı öncesinde Samsun şehir olarak maça hazırlanıyor. Hafta içi oynanacak olan müsabaka öncesinde hem Yılport Samsunspor hem de Galatasaray maç hazırlıklarını noktalarken, maç saatini beklemeye başladı. Yılport Samsunspor - Galatasaray maçı öncesinde ise Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü, biletlerin günler öncesinden tükenen maçla iligli olarakasosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, taraftarlara önemli bilgiler verdi.

tribün samsun

Yılport Samsunspor - Galatasaray maçına gidecek taraftarlar için önemli uyarılar yapıldı. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, maça gidecek taraftarların müsabaka başlangıç saatinden en az 2 saat önce tribünlere alınmaya başlanacağı belirtildi. Ayrıca, gişelerde yoğunluk ve sıkıntı yaşanmaması adına Passolig kartı eski olan taraftarların kartlarını yenilemeleri, cep telefonlarına passolig uygulamasını yüklemeleri gerektiği ifade edildi. Yapılan açıklamada ayrıca, stadyumda bulunan tüm kapı ve turnikelerin açılacağı, yoğunluk oluşmaması için taraftarların aynı tribüne çıkan diğer kapıları da kullanabileceği belirtildi.

samsun 19 mayıs

Cuma günü oynanacak olan maç için Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda ev sahibi takım taraftarları için 30 bin 548 ve deplasman taraftarlar için ayrılan 1523 olmak üzere toplam 32 bin 71 adet bilet karşılaşmadan günler önce tükenmişti. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, tribün giriş, çıkışlarının yer aldığı stadyumun krokisi de görsel olarak paylaşıldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ