‘fatih’in Torunları Kan Bağışı Yapıyor'

29 Mayıs 2014 Perşembe 18:19
Bu haber 76963 kez okundu

Ensar Vakfı Samsun Şubesi 29 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi anısına ‘Fatih’in Torunları Kan Bağışı Yapıyor’ kampanyası çerçevesinde kan bağışında bulunarak 2 günde bin 453 bağışçıya ulaşmayı hedefliyor.29 Mayıs 1453 tarihinin...

‘fatih’in Torunları Kan Bağışı Yapıyor'

Ensar Vakfı Samsun Şubesi 29 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi anısına ‘Fatih’in Torunları Kan Bağışı Yapıyor’ kampanyası çerçevesinde kan bağışında bulunarak 2 günde bin 453 bağışçıya ulaşmayı hedefliyor.
29 Mayıs 1453 tarihinin İstanbul’un Fethi anısına ‘Fatih’in Torunları Kan Bağışı Yapıyor’ projesi başlattıklarını belirten Ensar Vakfı Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Yetik, “Proje kapsamında gençlerimize İstanbul’un fethini hatırlatmak, kan bağışına ihtiyacı olan hastalarımıza destek olmayı hedefliyoruz. Bu projemiz 29 - 30 Mayıs tarihleri arasında Kurtuluş Yolu üzerindeki Kızılay’a ait kan merkezi otobüsümüzde düzenliyoruz. Projemize MÜSİAD, Eğitim Bir-Sen, Memur-Sen ve Anadolu Gençlik Derneği gibi sivil toplum örgütlerimiz destek oluyor. Ensar, yardımcı demektir. Biz Ensar Vakfı olarak kan ihtiyacı olan bireylerin kan ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Hedefimiz 2 gün içersinde bin 453 kişiye ulaşmak. Bin 453 bağışçıyı buraya davet etmeyi hedefliyoruz. İstanbul’un fethi bizim için büyük bir önem arz ediyor. Şehitlerimiz nasıl bu toprak için kanlarını feda etti ise, bizde Ensar Vakfı mensupları olarak kanlarımızı yine hastalarımıza ve ihtiyacı olan kişilere feda ediyoruz ve kanlarımızı bağışlıyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x