2023-2024 sezonu heyecanının başladığı Trendyol Süper Lig’de bugünlerde farklı bir heyecan kulüplerin kapısını çaldı. Fanatik Gazetesi’nde geçtiğimiz günlerde yer alan habere göre City Football Group’un Türkiye’den bir takımı satın almak için görüşmelere başladığı dile getirilirken, gizli yapılan görüşmelerde takım ile ilgili olarak herhangi bir ipucu verilmedi.

man city

Hem ana akım medya hem de sosyal medyada yer alan haberden sonra ise Rams Başakşehir Futbol Kulübü, MKE Ankaragücü ve Yılport Samsunspor arasında konu ile ilgili oldukça fazla haberler yer almaya başladı. 11 yıl sonra Süper Lige yükselen Yılport Samsunspor’da ise taraftarlar City Football Group’un takımı satın alma ihtimaline bile heyecanlanmaya başladı. 2022-2023 sezonu başında kötü sonuçların ardından taraftarlara cevap veren Yılport Samsunspor’un sahibi ve başkanı Yüksel Yıldırım o dönem  "Siz beni yolunacak kaz mı görüyorsunuz? Kulübü isteyene satmaya hazırım. Varsa nakit paranız indirim de yapmaya hazırım. Hemen konuşalım. Öyle davul bende ve tokmak başkasında yok artık! 2. Lig’de ilk sene bir kere lider olmamıştık. O günleri çok çabuk unuttunuz. Yeter artık!" paylaşımını atmıştı.

city football group

Manchester City şemsiyesi altındaki futbol faaliyetlerini ve buna bağlı kulüp ağının kurulmasını ve yönetimini kontrol etmek için kurulmuş holding olan City Football Group ise bünyesinde Manchester City, New York City, Melborne City, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Schuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel SK, Esparence Sportive Troyes, Palermo, Bahia, Club Bolivar City Futbol’u barındırıyor.