Ordu'nun ulaşımında yaşanan önemli değişiklikler, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan yeni yol durumu bülteninde yer aldı. Samsun-Ordu yolunda da bakım çalışmaları etkili oluyor. Ünye Çevre Yolu 6-8. kilometreler arasında bulunan Yunus Emre Tüneli'nin Samsun istikameti, bakım onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatıldı. Ancak, ulaşım diğer tüpten iki yönlü olarak sağlanıyor.

Eceabat-Gelibolu-Keşan yolunun 62-65. kilometreleri arasında yapılan yol yapım çalışmaları sebebiyle, ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

İzmir-Çeşme otoyolu üzerindeki 5-6. kilometreler arasında gerçekleştirilen üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Çeşme istikametinde sol ve orta şerit trafiğe kapatıldı. Bu durumda trafik akışı, diğer şeritten sağlanıyor.

Yol yapım ve bakım çalışmalarının yanı sıra, Dursunbey-Harmancık-Tavşanlı yolunda (Sinderler Mahallesi Mevkii) 15-16. kilometreler arasında gerçekleştirilecek patlatmalı yol yapım çalışmaları sebebiyle, 04.06.2024 ve 05.06.2024 tarihlerinde 10:00-16:00 saatleri arasında yol kısa süreli olarak trafiğe kapatılacak.

Editör: Atakan Öztürk