Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası öncesinde Bolu'da kampa giren ve daha sonra İngiltere'ye yedi sporcuyla giden  Trampolin Cimnastik Genç Millî Takım başarılar kazandı. 16-19 Kasım tarihleri arasında İngiltere'nin Birmingham şehrinde düzenlenen Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası'nde yarışan Türkiye Trampolin Cimnastik Genç Millî Takım kafilesinde Samsun doğumlu genç sporcu Tuba Bade Şahin de yer aldı. 

badeee


13-14 yaş kadın kategorisinde 90.530 puanla 5. olarak finale kalan ilk kez düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası yarı finalinde yarışmaya hak kazanan  Samsunlu Tuba Bade Şahin, daha sonra finale yükseldi ve 50.790 puanla ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Organizasyonda Türkiye'yi Emirhan Danış (Konya), Emir Öztürk (Bolu), Batuhan Meriç Mamur (Bolu), Sinan Cankurt (Bolu), Havva Esin Ergün (Samsun), Tuba Bade Şahin (Samsun) ve Ada Kanat (Çankırı) temsil ederken Tuba Bade Şahin gümüş madalya alarak Türk Bayrağını göndere çektirdi.

İşte Tuba Bade Şahin'e Dünya İkinciliğini Getiren  O Sayı

Samsun doğumlu olan ve Samsun Cimnastik 55 sporcusu olan Tuba Bade Şahin, Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası'nde dünya ikincisi olarak başarılarını ülke sınırları dışına çıkardı.

SAMET KARADAĞ