2023-2024 sezonunda Markus Gisdol öncülüğünde ligde kalmayı başaran ve sezonun bitmesiyle birlikte Gisdol ile anlaşamayan Samsunspor A.Ş.'de takımın yeni teknik direktörü Thomas Reis olmuştu. Samsunspor A.Ş.'de, Thomas Reis'in takımdaki eksik bölgelere takviye istediği öğrenilirken geçtiğimiz haftalarda ise Samsunspor A.Ş.'ye gelen transfer yasağı dengeleri bozdu. Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım, transfer yasağını kaldırmak için çalışmalarını sürdürürken takım ise yeni sezon çalışmalarına 1 Temmuz'da başlayacak.

Samsunspor A.Ş.'de 2024-2025 sezonunun ilk antrenmanı Samsun'da yapılacak. Samsun Mustafa Kemal Erkanat Tesisleri'nde başlayacak olan kampa milli takımda olan Haluk Mustafa Tan katılamayacak. Samsunspor A.Ş.'de ilk antrenman için ise baba olan Holse ile ekstra izin alan Marius Mouandilmadji ile Olivier Ntcham'ın yer almayacağı ayrıca sakatlığı olan Laura'nın da Çarşamba günü tedavi sürecine girerek ikinci etap çalışmalarına yetiştirilmeye çalışacağı öğrenildi.

Samsun'daki ilk hazırlık sürecinde Alman Teknik Direktör Thomas Reis, genç oyuncuların performansını değerlendirerek bazı isimleri ise ikinci etap kamp çalışmalarına alacak. Samsunspor A.Ş.'de geçen sezon kadroda yer alan Osman Çelik, Fofana, Alim Öztürk, Szumski ve Muhammed Gümüşkaya ile yollar ayrılmıştı.
 

Editör: Samet Karadağ