2023-2024 sezonunda yeniden Süper Lige dönen ve kötü bir başlangıç yaptıktan sonra Alman teknik direktör Markus Gisdol ile anlaşan Samsunspor'da, oynanan futbol ve alınan sonuçlarla birlikte takım ligde kalmayı başarmıştı. Samsunspor'da özellikle ligin son haftalarında oynan Trabzonspor maçında tribünlerdeki doluluk oranı ve alınan galibiyet takımın sezonu güzel bitirmesinde etkili olmuştu. Samsunspor sezonun bitmesinin ardından Markus Gisdol ile anlaşamazken yeni teknik direktör Thomas Reis gözetiminde hazırlıklar Kayseri Erciyes'te başladı.

fenerbahce-samsunspor-ozet

Samsunspor yeni sezon hazırlıkları kapsamında yapılan 1. etap Kayseri kampına, teknik direktör Thomas Reis yönetiminde yaptığı antrenmanla başladı. Megasaray Mount Erciyes Hotel sahasında gerçekleşen antrenman, ısınma, 5v2, rondo ve dar alan oyunlar ile tamamlandı. Kırmızı Beyazlıların Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde yapılacak kampındaki kadro sayısının fazlalığı ise dikkat çekerken Reis'in bazı isimleri ikinci etap kamp çalışmalarına almayacağı öğrenildi.

Transfer tahtası kapalı olan Samsunspor'da Teknik Direktör Thomas Reis ve teknik ekip, özellikle Kayseri'de oyunculardan istediklerini hedefe götürecek taktiksel ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirecek ve yeni sezon kadro planlamasını buna göre yapacak.

Editör: Samet Karadağ