Milletvekili Şanlıtürk, yayınladığı mesajında, “Doğru, tarafsız, kalemini hak, hakikat ve adaletten ayırmayan, kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden tüm basın mensupları ve basın gönüllülerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, hayatlarında sağlık ve başarılar dilerim” dedi.

Medyanın demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu vurgulayan Şanlıtürk, gazetecilerin önemli bir sorumluluk taşıdığını belirterek, sosyal ve ekonomik zorluklara karşı direnerek, ilkeli ve ülke sevdasıyla görev yapan gazetecilerin her türlü desteği hak ettiğini ifade etti.

Şanlıtürk, mesajında, mesleklerini icra ederken, kalemleri ve fikirleriyle onur duyan gazetecilere teşekkür etti. Gazetecilere başarı, sağlık ve huzur dolu bir yaşam dileyen Şanlıtürk; "Sizler, toplumun haber alma hakkını savunurken, doğru ve tarafsız haberciliğin güvencesi oluyorsunuz. Bu önemli görevinizde başarılarınızın devamını diler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarım" diye konuştu.

Şanlıtürk, daha sonra şunları kaydetti; “Bu duygu ve düşüncelerle; başta Ordumuzun ve ülkemizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınmasını gündeme taşıdıkları konularla büyük katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar diler, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.” Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir