Şanlıtürk, yaptığı miting konuşmasında; “14 Mayıs seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Biliyorsunuz bu seçim çok önemli bir seçimdir. Bütün terörist gruplarla birleşen bir ittifak var karşımızda. Anayasamızı değiştirmek isteyen bir ittifak var karşımızda. Ülkemizi bölüp, parçalamak isteyen bir ittifak var karşımızda. Bebek katiline ev hapsi, içeride yatan teröristleri serbest bırakmak isteyen bir ittifak var karşımızda. Onun için bu seçim çok önemli diyoruz” dedi.
 

“BİZİM AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR”
Şanlıtürk, konuşmasının devamında Kabadüz’ün eskiden beri MHP’nin kalesi olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti; “Cumhur İttifakına güvenmenizi istiyoruz. Biz, Cumhur İttifakı olarak etle tırnak gibiyiz. AK Parti’nin milletvekili adayları da Cumhur İttifakının adaylarıdır. MHP’nin milletvekili adayları da Cumhur İttifakının adayıdır. Bizim ayrımız gayrımız asla yoktur.
 

“FETÖ’NÜN VE TERÖRÜN ESARETİNDE OLANLARA OY VERMEYİN”
 

Kabadüzlü hemşerilerim Fetö’nün dizinin dibine oturanlara, Fetö’nün esaretinden kurtulamayanlara ayrıca teröristlerle işbirliği yapanlara inanıyorum ki asla oy vermeyecek, destekte vermeyecek. Ben Kabadüz’ün, Ordu’nun bir evladı olarak sizlerden söz ve destek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyor musunuz? Evet… Genel Başkanımız, bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye güveniyor musunuz? Evet… Sizin öz evladınız olan Naci Şanlıtürk’e güveniyor musunuz? Evet… Evet diyen bütün hemşerilerimizden Allah razı olsun.
 

“BUNLAR ÜÇYILDIR, 10 YILDIR NEREDEYDİLER?”
Seçime üç gün kala ortaya çıkanlara ve çıkıp ta boş vaatlerle sizi kandırmaya çalışanlara asla prim vermeyin. Ben üç yıldır sahadayım. Cenazede, hastalıkta, sağlıkta, düğünde, kurulan toyumuzda hep ben vardım. Soruyorum size peki bu üç yıldır, bu on yıldır ortalıkta gözükmeyen, Ordu’ya ayak bile basmayan, Ordu’ya bir hayrı bile olmayanlara sakın ama sakın oy vermeyin.
“KABADÜZ, 14 MAYIS’TA SIRA SİZDE”
Kabadüzlü hemşerilerim, başınız düşerse dara, Naci Şanlıtürk’ü ara sloganımızı da pek ala tutmuşlar. Biliyorlar ki, benim telefonum 24 saat boyunca herkese ayrı gayrı yapmadan herkese açıktır. O yüzden şimdi diyorum ki değerli Kabadüz’lü hemşerilerim şimdi 14 Mayıs’ta sıra sizde.” diye konuştu.