Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, 7 Mayıs etkinlikleri en azından bundan sonra göz ardı edilmemeli dedi.

Mayıs 7’si nedeniyle sahilde vatandaşlarla bir araya gelen MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Her Mayıs ayının 20'sinde hiçbir çaba gösterilmeden arka ilçelerimizden (Mesudiye, Gölköy, Gürgentepe, Ulubey, Kabadüz) sahile akın eden hemşehrilerimizin hiçbir organizasyon yapılmadan geleneksel hale getirdiği 7 Mayıs etkinlikleri en azından bundan sonra göz ardı edilmemelidir. Gelecekte bu etkinliklerin devam edeceğini düşünüyorum diye konuştu.

Yasakları doğru bulmuyorum…

Sahilde bulunan vatandaşlarla buluşan Şanlıtürk, “Bölgemizde ve ilimizde uzun yıllardır geleneksel hale gelen 7 Mayıs kutlamaları için sahilde kadın kollarımız, il ve ilçe yönetim üyelerimizle birlikte gezip hemşehrilerimizle bir araya geldik. Son 2 yıldır bu kutlamaların ve alışveriş tezgahlarının sahilde kurulmasının yasaklanmasını doğru bulmadığımı ifade etmek isterim.” Şeklinde konuştu.

Ordu’yu tanımıyorlar…
Şanlıtürk, son olarak Ordu’ya dışarıdan gelenlerin şehri tanımadığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Sadece Ordu'da değil, Karadeniz'in tamamında yüzyıllardır gelenek haline gelen bu panayırın, şenliğin hangi sebeple yasaklandığını anlamak akıl ve mantıkla izah edilecek bir durum değildir. Bizim her fırsatta dile getirdiğimiz, dışarıdan Ordu'ya yönetici olarak gelen insanların Ordu'yu, hatta Karadeniz'i bile tanımadıklarının bir göstergesidir.” Haber merkezi