Siverek’te Motosiklet Denetimleri Gecede Sürüyor

29 Mayıs 2014 Perşembe 16:24
Bu haber 76632 kez okundu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri, motosiklet denetimlerini gece de sürdürüyor.Havaların ısınmasıyla birlikte ilçede motosiklet kullanımının artması ve yaşanacak kazaların önüne...

Siverek’te Motosiklet Denetimleri Gecede Sürüyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri, motosiklet denetimlerini gece de sürdürüyor.
Havaların ısınmasıyla birlikte ilçede motosiklet kullanımının artması ve yaşanacak kazaların önüne geçilmesi için Siverek Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri denetimlerini geceleri de devam ettiriyor. Trafik Ekipleri araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde kontrol noktaları oluşturarak, plakasız, tescilsiz ve ehliyetsiz motosiklet sürücüleri üzerinde denetimler yaptı.
Siverek İlçe Trafik Şube Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı Selami Uçan yaptığı açıklamada “Sıcak havaların gelmesiyle birlikte trafiğe çıkan motosikletlerde artış meydana geldi. Ana caddelerde ses kirliliği ve trafikte tehlikeli hareketlerde bulunan motosiklet sürücülerinden rahatsız olan vatandaşların şikayetleri üzerine denetimlerimizi gündüzlerin yanı sıra geceleri de yapıyoruz.
Denetimler kapsamında, kasksız motosiklet kullanmak, tescilsiz, eksik evrak, sürücü belgesi olmayan küçük yaşta motosiklet kullanmaktan 53 motosiklet sürücüne 65 bin TL idari para cezasının uygulandı, 38 motosiklet ise trafikten men edilmiştir” dedi.
Denetimlerimin devam edeceğini belirten Uçan, ölüm ve yaralanmaların meydana gelmemesi için sürücülerin trafik kurallarına uymalarını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x