Savaş Parlak kimdir mesleği nedir? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Savaş Parlak Kimdir

Savaş Parlak, 1984 yılında İstanbul'da dünyaya geldi ve ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da başarıyla tamamladı. Üniversiteye başladığı yıl, ailesiyle birlikte İzmir'e taşındı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından bir süre bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra, kendi işini kurmak amacıyla İstanbul'a döndü.

2010 yılında kurduğu Parlak Medya adlı şirketi aracılığıyla, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, web tasarımı, grafik tasarımı, video prodüksiyonu gibi çeşitli hizmetler sunarak Türkiye'nin önde gelen marka ve kurumlarına dijital çözümler sağladı.

Savaş Parlak, aynı zamanda eşi Ayşenur Parlak ile birlikte sosyal medya fenomeni olarak da tanınmaktadır. Instagram, YouTube, TikTok gibi platformlarda paylaştıkları içeriklerle geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Parlak çifti, samimi ve eğlenceli videolarıyla dikkat çekmektedir. Savaş Parlak'ın Instagram'da 1,1 milyon, YouTube'da 1,2 milyon, TikTok'ta ise 1,4 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Savaş Parlak’ın Eşi Ayşenur Parlak Kimdir

Ayşenur Parlak, 1986 yılında İzmir'de doğdu. 12 yaşında kemik kanserine yakalandı, ancak uzun bir tedavi sürecinin ardından iyileşti. İstanbul'da Uluslararası İlişkiler okuyarak mezun oldu ve bu dönemde Savaş Parlak ile tanıştı. Kariyerine ihracat satış uzmanı olarak başladı, ancak nişanlandığı gün meme kanseri teşhisi konuldu. Tedaviye başlamadan evlendi ve balayı yerine ameliyat masasına gitti. Tedavisinin ardından vergi memuru olarak kariyerine devam etti. Ayşenur Parlak, "10 Amazon Yüksek Doz Yaşam" kitabının yazarlarından biri oldu. Ela isminde bir kız çocuğu olan Parlak, lohusalıktan çıkmadan üçüncü evre lenfoma teşhisi konuldu.

Hastalıkla defalarca mücadele eden Ayşenur Parlak, pozitifliği, mücadeleci ruhu ve hayata tutunma azmiyle binlerce kişiye umut ve ilham kaynağı oldu. Ne yazık ki, 13 Kasım 2023 tarihinde Ayşenur Parlak hayatını kaybetti. Eşi Savaş Parlak, acı haberi Instagram hesabından duyurarak duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Hüküm Allah'ın. Ben yıllardır bu bildirimi atmamak için çok dua ettim keşke önce ben gitseydim. Sayfalarca yazsam da anlatamayacağım hislerimi. Maalesef Allah bu kadar yazmış. Yanımızda olan, dua eden ve seven herkesten Allah razı olsun. Ruhuna dua etmeyi kesmeyin, Allah rızası için. Tek tesellim, ben yeminimi tuttum; hastalıkta, sağlıkta, iyi günde, kötü günde ölüm bizi ayırana dek.”