Ordu’da havaların ısınmasıyla beraber yeni sebze ve meyveleri tezgâhlarda yerini almaya başladı. Geçen haftaya göre fiyatlarda kayda değer bir değişim gözlemlenmezken, yaz sebze ve meyveleri tezgâhlardaki yerini almaya başladı. Domates, salatalık, patlıcan gibi sebzelerin fiyatları mevsim normallerinde seyrederken, biber rekor fiyatla tezgâhlarda yerini almaya başladı.

Pazar Fiyat 2

Biber Fiyatları Cep Yakıyor

Kış sebzelerinden pırasa, şalgam ve mor pancar 20, kereviz 30 TL’den satılırken beyaz lahananın kilosu ise 10 TL’den satılıyor. Kırmızı elma ve yeşil golden elma 15 TL, ekşi kırmızı elma ise 30 TL ile fiyatını sabitlemiş durumda. Yaz sebzelerinden domates 30 TL ile tezgâhlarda yer edinirken, salatalığın fiyatı ise 35-40 TL bandından 20-25 TL'ye düştü.

Yeşilbiber 60 liradan alıcı bulurken kırmızıbiber 70 TL fiyatıyla vatandaşın cebini yakıyor.

Pazar Fiyat 1

Fiyat istikrarı vatandaşları memnun ederken, tezgâhlardaki renklilik yazın geldiğinin müjdesini veriyor. Fiyatların istikrarlı seyretmesinden memnun olan pazarcılar, seçim öncesi fiyatlarda bir dalgalanma olduğunu ancak şu anda havaların güzel gitmesinden dolayı fiyatların sabitlendiği belirtti.

Ordu'da fındık fiyatı ne kadar? 2 Nisan 2024 Ordu'da fındık fiyatı ne kadar? 2 Nisan 2024

Editör: Merve Tepecik