Demet Akalın'ın yerine kısa süreliğine Gel Konuşalım programında sunucu olan Seda Üren kimdir merak konusu oldu.

Seda Üren, müzik dünyasında kendine has bir yer edinmiş ve sesiyle geniş bir hayran kitlesine ulaşmış bir sanatçıdır. Sanatçının müzikal yolculuğu ve başarıları, onu Türk müzik sektörünün önemli isimlerinden biri yapmaktadır.

Seda Üren kimdir ve ne iş yapıyor?

Seda Üren, 1982 yılında İstanbul'da doğmuş bir sanatçıdır. Genç yaşta müzikle ilgilenmeye başlayan Üren, 16 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümü'ne girmiştir. Kariyerine vokalist olarak başlayan Üren, Türkiye'nin ünlü sanatçıları Bülent Ersoy ve Emel Sayın'a vokallik yapmıştır.

1999 yılında "İlk Hediyem" adlı ilk albümünü çıkaran Seda Üren, sektörün en genç assolisti unvanını kazanmıştır. 2003-2004 sezonunda ATV'de "Hoş Seda" adlı kendi adını taşıyan müzik-eğlence programını hazırlayıp sunmuştur. 2005 yılında "Aranma" adlı maxi single'ı ile müzik marketlerde yerini almış, aynı dönemde Alişan'ın "Erkekler de Ağlar" adlı şarkısına yorumuyla eşlik etmiştir. 2013 yılında Ercüment Nefesoğlu ile hayatını birleştiren Üren, müzik kariyerine devam etmektedir.

Ünlü şarkıcı Demet Akalın ufak bir amelyat oldu. Bu nedenle bugün yani 3 Ocak Çarşamba günü programı onun yakın arkadaşı olan Seda Üren sundu.

Editör: Samet Varol