Mart ayının son gününde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde birçok siyasi adayın spor kulüplerini ziyaretini mevcut Belediye Başkanları da sürdürürken, Ordu'nun Altınordu İlçe Belediye Başkanı Aşkın Tören spor tesislerini ziyaret etti. Karşıyaka Fatih Sultan Mehmet tesislerinde amatör spor kulüpleri ve sporcularla bir araya gelen Aşkın Tören, A takımdan altyapıya amatör futboldan kadın futboluna kadar antrenman yapan kesimleri ziyaret etti.

2023 yılı içerisinde Nisan ayında Altınordu Belediyesi ve Belediye Başkanı Aşkın Tören, Faal Amatör Spor Kulüplerine Destek Programı neticesinde maddi yardımda bulunurken kulüplere 10.000 TL yardım yapmıştı. Kulüplerin sportif başarılarına göre değişkenlik gösteren maddi yardımlarını seçim öncesinde ziyarete dönüştüren Aşkın Tören “Her şartta karda boranda sonuna kadar bu bayrağa, bayrağa olduğu kadar bu formaya ve bu formaya olduğu kadar bu armaya gönül vermiş arkadaşlarımızın riyasetinde genç arkadaşlarımızın ve hepimizin ulu çınar kabul ettiği Orduspor'un gölgesi altında yeniden o heyecanı bu şehre yaymak dalga dalga ve yeniden cemre gibi spor severlerin gönlüne düşmek için bu formayı terleten değerli arkadaşlarımın her birine başarılar diliyorum.” dedi.

Antrenörler ve sporcularla bir araya gelen Aşkın Tören “Şahsen sporcu kimliğinizin hemen dışında bir evlatsınız, bir babasınız, bir ailesiniz, büyük ailemizin de her biriniz bir parçasısınız. Biz de bu ailenin bir parçası olarak bu şehre, şehrin spor alt yapısına hizmet etmeye çalışıyoruz. Yenildik dediğimiz zaman değil yorulduk dediğimiz zaman, vazgeçtik dediğimiz zaman kaybederiz. Dolayısıyla yolunuz açık olsun, istikametiniz inşallah başarılarla dolu ama kardeşlik ruhundan centilmenlik ruhundan dayanışma ruhundan zerre kadar taviz vermeden tavrınızdan duruşunuzdan asla ve asla bir adım geri atmadan ileriye dönük olsun. Allah sizlere yar olsun, mahcup etmesin başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Editör: Samet Karadağ