A Millî Takımımızın 22 Mart'ta Macaristan ve 26 Mart'ta Avusturya ile deplasmanda oynayacağı özel maçların aday kadrosu ve programı açıklanırken kadroda kendilerine ilk kez yer bulan Ajax'ın genç oyuncusu Ahmetcan Kaplan ve Beşiktaş'ın genç parlayan yıldızı Semih Kılıçsoy kadrodan çıkarıldı. A Millî Takım kadrosunda bulunan Ahmetcan Kaplan ve Semih Kılıçsoy, 22 Mart Cuma günü İstanbul'da özel maçta Gürcistan ve 26 Mart Salı günü 2025 Avrupa U21 Şampiyonası Elemeleri'nde deplasmanda İtalya ile mücadele edecek Ümit Millî Takımımızın aday kadrosuna dâhil edildi. 

Montella-4

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Ahmetcan Kaplan ve Semih Kılıçsoy'un U21 Milli Takımına gönderilmesi ile ilgili yapılan açıklamada ''A ve Ümit Millî Takım aday kadroları belirlenirken yapılan bu planlamaya istinaden, iki futbolcumuz A Millî Takımımızın Macaristan ile oynanacak özel maç için Budapeşte'ye hareketinden önce, İstanbul'daki hazırlıklarına devam eden Ümit Millî Takımımızın kampına katılacak.'' ifadeleri yer aldı.

A Millî Takım kafilesi, 21 Mart Perşembe günü saat 16.00'da İstanbul Havalimanı'ndan kalkacak Türk Hava Yolları'na ait uçakla Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye gidecek. Teknik Direktör Vincenzo Montella ve aday kadrodan bir futbolcu ise TSİ 19.30'da müsabakanın oynanacağı Puskás Arena'da bir basın toplantısı düzenleyecek.
 

Editör: Samet Karadağ