Kulüp tarihinde ilk olarak 2017-2018 sezonunda A takım faaliyetleri olarak 3.Lig'de yeşil sahalara inen Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde 2019-2020 sezonunun devre arasında transfer olan Sevilay Duman, ilk geldiği sezon takımla 3.Lig'de grup liderliği sevinci yaşayarak 2.Lige yükselmişti. Covid-19 pandemi sürecinden dolayı şampiyonluğun doyasıya kutlanmadığı sezonun ardından ise takım 2.Lig'de şampiyon olmuştu. Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde bu sezon yaşanan 1.Lig şampiyonluğunda kadroda yine Sevilay Duman vardı ve 2002 doğumlu futbolcu üçüncü kupasını kaldırdı.

Ünye Gücü Kadın

Ünye Gücü Futbol Kulübü'ne transfer olduğu ilk sezon 14 maça çıkan ve 3.Lig'den 2.Lige yükselen takımın önemli isimlerinden olan Sevilay Duman, 2.Lig'de ise Ünye Gücü Futbol Kulübü formasını 10 maçta giymiş ve ikinci şampiyonluğunu yaşamıştı. Geçen sezon ilk kez 1.Lig'de mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde 23 maçta sahaya çıkan Duman, bu sezon ise 21 maçta forma giyerek sezonu şampiyon tamamladı.

Kariyerinde Ünye Gücü Futbol Kulübü forması ile üç farklı ligde üç şampiyonluk yaşayan Sevilay Duman, Ordu ekibinde oynadığı maçlarda 3 gol attı. Sevilay Duman, kariyerinde Kadın Liglerinde ise şu ana kadar 111 maça çıktı.