Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz arasında tartışma konusu olan Akyazı Plajı polemiğine Seyit Torun da katıldı.

Seyit Torun, “AKP'li halef-selef belediye başkanlarının demeçlerini arkadaşlarım bana iletince hayretler içinde kaldım. Ordumuzun cazibe merkezi Akyazı Sahili’ni eski yol arkadaşları paylaşamıyor. Buraya bir çivi dahi çakmayan biri, plajımız üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Diğeri, sahili kendisi düzenlemiş gibi teşekkür istiyor. Hatta daha da ileri gidip alınan mavi bayrağa da sahip çıkıyor.” dedi.

“Nasıl oldu da Ordu’daki Mavi Bayraklı plaj sayısı 2’ye düştü?”

Torun, “Beyler komik duruma düşüyorsunuz. Göreve geldiğimizde Akyazı Sahili’nde sadece otlar ve paslı dikenli teller vardı. İlk kaldırımı, yürüyüş yolunu, koşu pistini biz inşa ettik. Kent hafızanız yetmiyorsa görselleriyle hatırlatırız. Plajlarımızın Mavi Bayrak alması konusuna da ön ayak olduk. Sonrasında o plajlara bakmadığınız için mavi bayraklı plaj sayımız ikiye düştü. Geçtiğimiz mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanına sorduk: “Nasıl oldu da Ordu’daki Mavi Bayraklı plaj sayısı 2’ye düştü?” diye. Söz konusu soru önergesinin mevcut belediye başkanına iletilmiş olması gerekiyor ancak 2 aydır cevap verilmediğinden anlıyoruz ki kendisinin verecek cevabı yok!

Böyle giderse siz yarın öbür gün, engellemek için çırpındığınız teleferiği de biz yaptık dersiniz. AKP’den önce yapılmış üniversiteler, havaalanları ve benzeri ekonomik yatırımlar üzerinden “biz yaptık” yalanı ile propaganda yapma geleneğinizi bırakın! Ayıp oluyor beyler! Ayıp!” diye ifade etti.

Enver Yılmaz’dan Hilmi Güler’e: Bir De Yapana Teşekkür Edin Enver Yılmaz’dan Hilmi Güler’e: Bir De Yapana Teşekkür Edin

Editör: Merve Tepecik