Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler ile önceki dönem Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın plaj atışmasına Seyit Torun’da dahil oldu.

Torun, iki başkanın Akyazı plajı atışmasına cevap vererek sosyal medya hesabından şu açıklamalara yer verdi:

“AKP'li halef-selef belediye başkanlarının demeçlerini arkadaşlarım bana iletince hayretler içinde kaldım.  Ordumuzun cazibe merkezi Akyazı Sahili’ni eski yol arkadaşları paylaşamıyor. Buraya bir çivi dahi çakmayan biri, plajımız üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Diğeri, sahili kendisi düzenlemiş gibi teşekkür istiyor. Hatta daha da ileri gidip alınan mavi bayrağa da sahip çıkıyor.

Komik duruma düşüyorsunuz

Beyler komik duruma düşüyorsunuz. Göreve geldiğimizde Akyazı Sahili’nde sadece otlar ve paslı dikenli teller vardı. İlk kaldırımı, yürüyüş yolunu, koşu pistini biz inşa ettik. Kent hafızanız yetmiyorsa görselleriyle hatırlatırız. Plajlarımızın Mavi Bayrak alması konusuna da ön ayak olduk. Sonrasında o plajlara bakmadığınız için mavi bayraklı plaj sayımız ikiye düştü. Geçtiğimiz Mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanına sorduk: “Nasıl oldu da Ordu’daki Mavi Bayraklı plaj sayısı 2’ye düştü?” diye. Söz konusu soru önergesinin mevcut belediye başkanına iletilmiş olması gerekiyor ancak 2 aydır cevap verilmediğinden anlıyoruz ki kendisinin verecek cevabı yok!

Böyle giderse teleferiğe de sahip çıkarsınız

Böyle giderse siz yarın öbür gün, engellemek için çırpındığınız teleferiği de biz yaptık dersiniz. AKP’den önce yapılmış üniversiteler, havaalanları ve benzeri ekonomik yatırımlar üzerinden “biz yaptık” yalanı ile propaganda yapma geleneğinizi bırakın! Ayıp oluyor beyler! Ayıp!” haber merkezi

Editör: Soner Özdemir