Bollywood süperstarı Shah Rukh Khan'ın öldü mü soruları merak ediliyor. Peki gerçekten Shah Rukh Khan öldü mü şimdi ne yapıyor? İşte detaylar...

Shah Rukh Khan öldü mü şimdi ne yapıyor?

Hayır, Bollywood süperstarı Shah Rukh Khan 13 Haziran 2024 tarihi itibariyle hayatta ve aktif olarak çalışıyor.

Ölümüne dair herhangi bir güvenilir kaynak tarafından doğrulanmış bir haber bulunmamaktadır. Bu tarz asılsız haberler,internette ve sosyal medyada zaman zaman yayılabilir.

Şu anda Shah Rukh Khan'ın birden fazla film projesi üzerinde çalıştığı ve ayrıca film yapımcılığı ve girişimcilik alanlarında da aktif olduğu bilinmektedir.

En son haberlere göre, Khan şu anda Atlee yönetmenliğinde "Jawan" ve Rajkumar Hirani yönetmenliğinde "Dunki" filmlerinin çekimlerinde yer alıyor.

Ayrıca, "Red Chillies Entertainment" ve "Meer Foundation" gibi kendi prodüksiyon ve hayır kurumlarının da başkanlığını yürütmektedir.

Geçtiğimiz ayda hastaneye kaldırılmıştı

Bollywood süperstarı Shah Rukh Khan, Ahmedabad'da sıcak çarpması geçirdikten sonra 23.05.2024 akşamı hastaneye kaldırıldı. Kolkata Knight Riders ile Sunrisers Hyderabad arasındaki Hindistan Premier Ligi (IPL) maçını izlemek için şehirde bulunan aktör, şiddetli dehidrasyon ve yorgunluk şikayetinin ardından yerel bir hastaneye kaldırıldı.

Aktöre yakın kaynaklara göre, Shah Rukh Khan, 45 santigrat dereceye kadar yükselen sıcaklıklarla bunaltıcı sıcaklıkta oynanan maç sırasında kendini iyi hissetmiyordu. Yoğun sıcağa rağmen oyuncu maçın sonuna kadar kaldı ve takımına tezahürat yaptı. Ancak maçtan sonra durumu hızla kötüleşti ve hastaneye kaldırıldı.

Hastane yetkilileri, Shah Rukh Khan'ın şiddetli dehidrasyon ve sıcak çarpması geçirdiğini ve tıbbi gözlem altında olduğunu doğruladı. Karısı Gauri Khan ve yakın arkadaşı Juhi Chawla onun yanındaydı ve daha sonra diğer aile üyeleri ve arkadaşları da onu hastanede ziyaret etti. Ardından iyileşerek taburcu oldu.

Shah Rukh Khan kimdir?

Shah Rukh Khan, kısaca SRK olarak da bilinen, Bollywood'un en popüler oyuncusu olarak tanınır. "King Khan" ve "Bollywood'un Badşahı" lakaplarıyla da anılır, Khan 25 yılı aşkın film kariyerinde 80'den fazla Bollywood filminde rol almıştır.

Oyunculuk kariyerine 1980'lerin sonlarında çeşitli televizyon dizilerinde rol alarak başladı ve 1992'de romantik müzikal Deewana ile Bollywood'a adım attı. İlk başlarda Baazigar (1993) ve Darr (1993) gibi filmlerdeki kötü adam rolleriyle tanındı.

Editör: Kerim Gültaş