Şimşek Plastik hakkında son zamanlarda birçok spekülasyon yapılıyor. Peki, gerçekten Şimşek plastik battı mı? Hayrettin Şimşek kimdir? İşte detaylar...

Şimşek plastik battı mı?

Şimşek Plastik 2022 yılında iflas etti gibi haberler yer alsada bu haberler asılsızdır. Şimşek Plastik sektörde önemli bir yere sahiptir ve batmamıştır. 2024 itibariyle üretimi devam etmektedir.

Şimşek Plastik 1996 yılında sayın Zeynel Abidin Şimşek, Mehmet Akif Şimşek, Mustafa Şimşek tarafından Şimşek Plastik ve Kozmetik San. ve Tic. Ltd. Şti. unvanı ile Konya’da kurulmuştur. Şirketin kurumsal gelişimi ve profesyonel yönetim ilkeleri çerçevesinde 2015 yılından itibaren anonim şirket olarak faaliyetlerini devam ettirmiş ve ilgili tarihten itibaren Şimşek Plastik San. ve Tic. A.Ş. unvanı ile faaliyetlerine sorunsuz olarak devam etmektedir.

Şimşek plastik hakkında

Ülkemizin önde gelen kuruluşlarından biri olan Şimşek Plastik, sektördeki başarısını yenilikçi ve güçlü marka anlayışıyla pekiştiriyor. Firma, geniş ürün yelpazesiyle birçok uluslararası markanın ürünlerine değer katmanın mutluluğunu yaşıyor.

Şimşek Plastik, değişmez kalite yaklaşımını varoluş vizyonunun merkezine koyarak, uluslararası kabul gören üretim gücüyle ülkenin dört bir yanına kalite taşıyor. Üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerde kalite standartlarından ödün vermeyen şirket, her detayı kontrol altında tutarak taahhütlerini yerine getiriyor. Ürünler, bilgisayar destekli otomasyon sistemleriyle kesintisiz izlenmekte ve tam teşekküllü AR-GE ve kalite kontrol ünitelerinde titizlikle denetlenmektedir.

Müşteri odaklı yaklaşımı ve hızlı hizmet anlayışıyla, sektörde tercih edilen bir marka olmayı hedefleyen Şimşek Plastik, yenilikçi çözümleriyle pazardaki konumunu daha da güçlendiriyor. Şirket yetkilileri, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı ve sektördeki lider konumlarını korumayı hedeflediklerini belirtiyor.

Hayrettin Şimşek kimdir?

Şimşek Plastik'in yaptığı açıklamaya göre Hayrettin Şimşek, Şimşek Plastik şirketinin ortak ve yetkilileri ile soyadı benzerliği olan bir kişinin hayatına ilişkin haber kişi olarak değerlendirilmiştir. Yapılan asılsız haberde "Şimşek’in, bu zor durumu atlatabilmek için hurdacılık yapması, iş dünyasının ne kadar hızlı değişebileceğini bir kez daha gözler önüne serdi." gibi ifadeler kullanılmış olup asılsız haberdir.

Şimşek Plastik

Şimşek Plastik Yönetim Kurulundan Kamuoyuna Duyuru

Şimşek Plastik’in sahibi Hayrettin Şimşek ile alakalı haberlere Şimşek Plastik Yönetim kurulu açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

"Bazı sosyal medya ve yerel medyada mecralarında şirketimizle doğrudan dolaylı hiçbir bağlantısı olmayan, kim olduğunu bilmediğimiz, tamamen soyadı benzerliği olduğu görülen, hangi coğrafi bölgede, hangi faaliyet konusunda çalıştığı tarafımızca bilinmeyen Hayrettin Şimşek isimli bir şahısla ilgili olarak “Şimşek Plastik’in sahibi Hayrettin Şimşek, şirketlerinin batmasının ardından zor günler geçiriyor. Şimşek, geçimini sağlayabilmek için hurdacılık yaparken görüntülendi” açıklamalı haber paylaşımı yapılmış ve paylaşımda da kısa bir video yayınlanmıştır. Buraya kadar şirketimiz adına tescilli olan şimşek plastik kavramının kullanılması dışında şirketimizi ilgilendiren ve açıklama yapılmasını gerektirir bir durum olmayıp şirketimiz ortak ve yetkilileri ile soyadı benzerliği olan bir kişinin hayatına ilişkin haber olarak değerlendirilmiştir. Ancak ilgili yayın sonrasında habere ilişkin ilgisiz yorumlar yapılarak şirketimizle konunun karıştırılmaya başlandığı tespit edilmiştir. Şirketimizin konudan haberdar olması da müşterilerin ilgili haber linkini göndermesi ile olmuştur. Tüm çalışanlarımız ve şirketimizle iletişim halinde olan müşteri ve tedarikçiler gerçek durumu bilmekle birlikte dezenformasyonun önüne geçilmesi amacıyla açıklama yapılma ihtiyacı hissedilmiştir.

Şirketimiz kendi sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer almakta ve güçlü mali/kurumsal yapısı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri ile her geçen gün büyüyerek müşterilerinin beklentilerini karşılamaya çalışmaktadır.

Şirketimiz 1996 yılında sayın Zeynel Abidin Şimşek, Mehmet Akif Şimşek, Mustafa Şimşek tarafından Şimşek Plastik ve Kozmetik San. ve Tic. Ltd. Şti. unvanı ile Konya’da kurulmuştur. Şirketin kurumsal gelişimi ve profesyonel yönetim ilkeleri çerçevesinde 2015 yılından itibaren anonim şirket olarak faaliyetlerini devam ettirmiş ve ilgili tarihten itibaren Şimşek Plastik San. ve Tic. A.Ş. unvanı ile faaliyetlerine sorunsuz olarak devam etmektedir. Kurulduğu günden itibaren hiçbir dönemde ekonomik sıkıntı yaşamamış olan şirketimizin faaliyet gösterdiği fabrikaları kendi mülkiyetinde olup ayrıca ortaklarının farklı gayrimenkul yatırımları da bulunmaktadır. Dolayısıyla geçmişte ve halen ekonomik olarak hiçbir sıkıntısı olmadığı gibi personel sayısı, satış adetleri ve ciro anlamında da büyümeye devam etmektedir. Şirketimizin yönetim kurulu başkanı sayın Zeynel Abidin Şimşek olup İstanbul şubesinin müdürü ise Mustafa Cihat Şimşek’tir. Buna göre şirketimizin merkezi Konya olup üretim Konya’da bulunan fabrikalarımızda yapılmaktadır. Şirketimizin tek şubesi ise İstanbul’da bulunmaktadır. İlgili bilgilerin tamamı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi ile ticaret sicil müdürlüğünden online ortamda temine edilebilmektedir.

Gerçek durum kısaca yukarıda anlatıldığı gibi iken ve belirtilen haber ile şirketin hiçbir bağlantısı yok iken bu konuda haber yapan, paylaşım yapan, yorum yapan kişi ve kuruluşların temel ahlaki ve hukuki kurallar çerçevesinde hareket etmesi beklenir. Konudan haberdar olur olmaz hukuk müşavirliğimiz de sürece dahil olmuş olup dezenformasyon niteliğinde yorum yapan, paylaşım yapan tüm kişi ve kuruluşlara yönelik gerekli hukuki ve cezai süreçler başlatılacaktır.

Yukarıda kısaca belirtilmeye çalışılan hususlar çerçevesinde şirketimizin tüm faaliyetlerine aynı şekilde devam ettiği ilgili yayınların şirketimizle uzaktan yakından, doğrudan dolayı hiçbir bağlantısının olmadığını tüm müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımız ile paylaşmak istedir.

Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz."

Editör: Kerim Gültaş