Sinan Tunaoğlu, Türk iş adamı ve girişimcidir. Uzun yıllardır iş dünyasında aktif olarak yer almış ve çeşitli başarılar elde etmiştir. Peki, Sinan Tunaoğlu kimdir kaç yaşında nereli? Ali Sinan Tunaoğlu kaç evlilik yaptı çocuğu varmı?  Patiswiss'in yeni sahibi kim oldu? Elif Aslı Yıldız neden istifa etti?  İşte detaylar...

Sinan Tunaoğlu

Sinan Tunaoğlu kimdir kaç yaşında nereli?

Ali Sinan Tunaçoğlu, 1955 yılında doğdu. Eğitimine Ankara Fen Lisesi'nde başladı ve ardından 1978 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı bölümde 1979 yılında tamamladı.

Kariyerine ODTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak başladı ve 1978 ile 1986 yılları arasında bu görevi sürdürdü. 1981 yılında Mikrotek adında kendi şirketini kurdu. Mikrotek, endüstriyel elektronik cihazlarının üretimiyle ilgilenirken, son iki yıl içinde küçük kapasiteli elektronik telefon santralları da üretti.

1986 yılında Karel'de kurucu ortak olarak çalışmaya başladı. Bugün hala Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Tunaçoğlu'nun kariyeri, elektronik mühendisliği alanında uzun ve başarılı bir geçmişi yansıtmaktadır.

Ali Sinan Tunaoğlu kaç evlilik yaptı çocuğu varmı?

Sinan Tunaoğlu, Patiswiss'in sahibi Elif Aslı Yıldız ile evlidir. 2022 yılında dünyaevine girmişlerdir. Sinan Tunaoğlu, Karel Elektronik'in sahibidir.

Elif Aslı Yıldız ve Sinan Tunaoğlu, iş dünyasında da birlikte çalışmaktadırlar. Ali Sinan Tunaoğlu'nun kaç evlilik yaptığı veya çocuğunun olup olmadığı hakkında net bir bilgi bulunmamatakdır.

Küflü Çikolata Tartışması: Patiswiss'in Tepkisi ve Sonrasındaki Gelişmeler

Olay Özeti:

  • Bir sosyal medya kullanıcısı, Twitter'da aldığı Patiswiss marka çikolataların küflü olduğunu ve son tüketim tarihlerinin geçmediğini gösteren fotoğraflar paylaştı.
  • Paylaşıma tepki gösteren Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, kullanıcının evindeki nem oranını kontrol etmesini ve marka karalama yapmamasını söyleyerek tepki çekici bir açıklama yaptı.
  • Olay, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı ve birçok kullanıcı Patiswiss'i eleştiren yorumlar yaptı. Ardından istifa etti.

Elif Aslı Yıldız ne cevap vermişti

Patiswiss'in eski CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu,"Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın... Bir de Linkedin'de paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın prim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya, 'çöp' falan yazanlara. Bizim avukatların marka karalama, marka değeri düşürme vs. neler isteyeceğinden herkes habersiz. Ayrıca!!! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev Migros ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasındaki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim." demişti.

Patiswiss'in yeni CEO'su kim oldu?

Patiswiss'in yeni CEO'su 23 Nisan 2024 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında Ali Sinan Tunaoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirilmesine karar verildi.

Tunaoğlu, bu göreve daha önce CEO'luk yapan ve "küflü çikolata" tartışmaları sonrası istifa eden eşi Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun yerine getirildi.