Boyabat Hem’den Yemek Yarışması

01 Mayıs 2014 Perşembe 12:46
Bu haber 76406 kez okundu

Sinop’un Boyabat Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, "Yöremin lezzeti, ağzımın tadı" isimli yöresel yemek yarışması düzenleyecek.Boyabat Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nden yapılan...

Boyabat Hem’den Yemek Yarışması

Sinop’un Boyabat Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, "Yöremin lezzeti, ağzımın tadı" isimli yöresel yemek yarışması düzenleyecek.
Boyabat Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Boyabat yöresine ait ev yemekleri ile Boyabat yöresine ait lezzetleri ortaya çıkarmak, tanıtmak ve tatlarını gelecek kuşaklara aktarmak üzere “Yöremin lezzeti, ağzımın tadı” adlı yöresel yemek ve tatlı yarışmasının düzenlendiği belirtildi.
Yarışmanın 4 Haziran 2014 Pazar günü yapılacağı belirtilirken, yarışmaya 18 yaşını doldurmuş ve Boyabat sınırları içinde ikamet edenler katılabilecek. Yarışma sonucunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. Yarışma sonucunda birinciye yarım altın, ikinciye çeyrek altın üçüncüye ise gram altın verilecek.
Yarışmanın eski otogar alanında açık hava da yapılacak. Katılımcılar yarışmaya yöresel ana yemekler ve yöresel tatlılar olmak üzere iki kategoride katılacak.
Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Mayıs 2014.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x