Boyabat’ta Hıdırellez Şenlikleri İptal Edildi

14 Mayıs 2014 Çarşamba 13:39
Bu haber 76036 kez okundu

Sinop’un Boyabat Belediye Başkanlığı tarafından hafta sonu yapılması planlanan Bahar Şenliği (Hıdırelllez) ileri bir tarihe ertelenerek iptal edildi. İptalin Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazası nedeniyle alındığı belirtildi.Yaşanan...

Boyabat’ta Hıdırellez Şenlikleri İptal Edildi

Sinop’un Boyabat Belediye Başkanlığı tarafından hafta sonu yapılması planlanan Bahar Şenliği (Hıdırelllez) ileri bir tarihe ertelenerek iptal edildi. İptalin Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazası nedeniyle alındığı belirtildi.
Yaşanan facia nedeniyle üzüntülü olduğunu ifade eden Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Türkiye’yi derinden üzen böyle bir günde belediye tarafından daha önce tertiplenen ve 18 Mayıs Pazar günün kutlanması tertiplenen Hıdırellez ve Bahar Şenlikleri’nin ileri bir tarihte ertelenerek iptal edildiğini söyledi. Çakıcı, “Soma’da meydana gelen Maden Ocağı faciası ülkemizi yasa boğmuştur. Yaşanan bu elim kaza sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabır, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar dileriz” diye konuştu.
Şenlikler için şehrin değişik yerlerine asılan afişler toplatıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x