Pide Fırınlarında Denetim Yapıldı

28 Mayıs 2014 Çarşamba 13:50
Bu haber 79626 kez okundu

Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri faaliyet gösteren pide fırınlarını denetledi.Gıda Kontrol Şubesi denetim ekibi ve zabıta ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimlerde fırıncı...

Pide Fırınlarında Denetim Yapıldı

Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri faaliyet gösteren pide fırınlarını denetledi.
Gıda Kontrol Şubesi denetim ekibi ve zabıta ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimlerde fırıncı esnaflarına uyarılarda bulunuldu.
Pide fırını ruhsatı alan işletmelerin sadece katmer, çörek ve pide satışı yapmaları gerekirken buna ilave olarak hazır etli pide, peynirli, patatesli pide ürünlerini satmasının yasak olduğu ifade edildi. Müşterilerin malzemesini alarak pide yaptırmaları ise bu uygulamanın dışında tutulduğu belirtildi.
Gıda denetim ekipleri fırıncı esnaflarına uymaları gereken kuralları anlatırken, zabıta ekipleri ise hazır etli pide gibi ürünleri satan iş yerlerine ruhsata muhalefetten işlem yaptı.
Denetimler kapsamında uyarılan fırınların gerekli düzenlemeleri yapmamaları halinde 15 gün içerisinde yapılacak ikinci bir denetimle ruhsatlarının iptal edileceği kaydedildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x