Ordu'nun son dönemlerde parlayan özel sporcularından olan genç yüzücü Yusuf Efe Gündüz, Sivas'ta düzenlenen Türkiye Yüzme Federasyonu Para Yüzme ve Deaf Yüzme 2.Vize müsabakalarında farkını ortaya koydu. 2009 doğumlu Yusuf Efe Gündüz, farklı kategorilerde başarılı sonuçlar alarak altın madalyalara doymadı ve bu süreçte 12 altın madalya aldı.

yusuf efe gündüz

Ordulu genç yüzücü Yusuf Efe Gündüz, Mart ayında Sakarya'da düzenlenen Okul Sporları 2024 yılı faaliyet programında yer alan ve Sakarya'da düzenlenen Okul Sporları Özel Sporcular Yüzme Türkiye Şampiyonası'nda madalyaları kaptı. Sivas'ta düzenlenen Türkiye Yüzme Federasyonu Para Yüzme ve Deaf Yüzme 2.Vize müsabakalarında ise 100 metre serbest, 400 metre serbest, 200 metre karışık, 100 metre sırt, 100 metre kelebek ve açık yaş kategorisinde birinciliği elde etti ve toplamda 12 madalya aldı.

Ordulu Yusuf Efe Gündüz, 29-31 Temmuz'da Trabzon'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'nda mücadele edecek. Ayrıca 2023 yılının yaz ayı içerisinde 35. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’na katılmış kendi kategorisinde 51 dakika boyunca yüzerek ikincilik elde eden Gündüz, 2024 Ağustos'ta yine Boğaz'da yüzecek.