2023-2024 sezonunda TFF 3. Lig'in 27. hafta karşılaşmalarında görev yapacak hakemler ve yardımcıları Dijital Atama Yöntemi ile belirlendi. Bu sezon devre arasında lig terfisi alan ve 3.Lig'de maç yönetmeye başlayan Berat Buğra Çelik ise bu hafta sonunda Yeni Ordu Stadyumu çimlerine çıkacak. Son olarak 17 Mart'ta müsabaka görevi verilen ve bu tarihten sonra görev almayan Berat Buğra Çelik,  Orduspor 1967 A.Ş. ile Muş 1984 Muşspor arasındaki maçı yönetecek.

Sezon başında Bölgesel Amatör Lig hakemi olarak sezonu açan ve devre arasında terfi alan Berat Buğra Çelik, kariyerinde şu ana kadar 3.Lig'de 3 maçta görev aldı. Ordu ekiplerinden daha önce Fatsa Belediyespor maçını da yöneten Berat Buğra Çelik, sezonun ikinci yarısında Sivas'ta oynanan Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş. ile Fatsa Belediyespor maçında da orta hakem olmuştu. Berat Buğra Çelik, 3 kez 3.Lig'de görev aldığı maçlarda 15 kez sarı kartına başvurarak maç başı 5 kart ortalaması tutturdu.


Orduspor 1967 A.Ş. ile Muş 1984 Muşspor arasında oynanacak ve Berat Buğra Çelik'in düdük çalacağı mücadelede diğer hakemler ise Fatih Yüzbaşı, Mustafa Sert ve Tufan Gönoğlu olarak belirlendi.