SPK haftalık bülteni hangi gün saat kaçta yayınlanır? sorusu merak ediliyor. İşte merak edilen SPK haftalık bülteni hangi gün saat kaçta yayınlanır? sorusunun yanıtı haberimizde...

SPK haftalık bülteni hangi gün saat kaçta yayınlanır?

SPK haftalık bülteni düzenli olarak her Cuma günü saat 15:30'da yayınlanır.

Bültenleri SPK'nın resmi web sitesinden (https://spk.gov.tr/spk-bultenleri/2023-yili-spk-bultenleri) veya KAP sisteminden (https://www.kap.org.tr/) takip edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, SPK'nın mobil uygulamasını indirerek veya e-posta bültenine abone olarak da haftalık bültenleri ve diğer güncellemeleri alabilirsiniz.

Dikkat: Bazı durumlarda bülten yayınlanma tarihi veya saati değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, en güncel bilgileri SPK'nın resmi web sitesinden veya KAP sisteminden takip etmenizi tavsiye ederim.

SPK Sınavı Ne Zaman 2024 başvuru?

2024 yılı SPK Meslek Personel Yardımcılığı Giriş Sınavı için başvuru süresi sona ermiştir.

Başvurular 16 Nisan 2024 tarihinde başlamış ve 1 Mayıs 2024 tarihinde sona ermiştir.

Sınav tarihi 19 Mayıs 2024 olarak belirlenmiştir.

Sınava başvuru yapamamanız üzücü, ancak 2025'teki sınav için tekrar başvurabilirsiniz.

SPK sınavına kaç kez girilebilir?

SPK sınavlarına giriş sayısında herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Başarı sağlanana kadar sınavlara tekrar tekrar girebilirsiniz.

Ancak, aynı sınav konusundan (ders) tekrar sınava girebilmeniz için en az 60 gün ara olması gerekmektedir.

Elektronik sınavlar yıl boyunca yapılmaktadır. Kağıt ortamında yapılan sınavlar ise yılda iki defa olmak üzere Ocakve Temmuz aylarında Cumartesi-Pazar günleri 4 oturum halinde gerçekleştirilmektedir.