Orduspor'da uzun yıllar başlangıç yaptıktan sonra görevi Nedim Türkmen'e devreden ve 10 yıl Ordu Futbolu'ndan uzak kalan Şükrü Bodur, 10 yıl sonra geri döndüğü futbol camiasında 4.5 sene kalabildi. 2019-2020 sezonunun devre arasında Yeni Orduspor'da yapılan kongrede aday olarak kulübün başkanlığına gelen Şükrü Bodur, ilk olarak takımın logosunu ve adına değiştirmişti. Orduspor'da 10 yıl boyunca başkan olarak görev yapan ve  Ordu Futbolu'na tekrar geldikten sonra 52 Orduspor Futbol Kulübü'nü şampiyon yapmak isteyen Şükrü Bodur, geçen sezon Ankara'da oynanan Belediye Derincespor'a kaybedilen finalin ardından görevi bırakan Bodur, ardından geri dönmüştü.

2022-2023 sezonunun bitmesiyle birlikte 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Başkan Şükrü Bodur istifa etmişti. Şükrü Bodur'un istifası sonrasında ikna çalışmaları sonuç vermiş ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da Şükrü Bodur yeniden 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı olmuştu. Şükrü Bodur bu sezon defalarca teknik direktörün değiştiği sezonda Play-Off finalinde Çimentaş Elazığspor'a kaybedilmesinin ardından resmi olarak açıklamasa dahi görevine devam etmeyecek. Şükrü Bodur'un çevresine görevine devam etmeyeceğini söylediği öğrenildi ve bu süreçte Olağan Genel Kurul beklenmeye başlandı.

52 Orduspor Futbol Kulübü Olağan Genel Kurul konusunda açıklama yaparken ilk kongre 13 Haziran 2024 Perşembe günü saat 14:00' yapılacak. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise Olağan Genel Kurul 22 Haziran 2024 Cumartesi günü yapılacak.

Editör: Samet Karadağ