2023-2024 sezonunda TFF 3. Lig'in 16. hafta karşılaşmalarında görev yapacak hakemler ve yardımcıları Dijital Atama Yöntemi ile belirlenirken, İstanbul'da oynanacak olan ve Ordulu futbolseverlerin de yakından takip etmesi beklenen Sultanbeyli Belediyespor ile Orduspor 1967 A.Ş. maçının hakemi belli oldu. İki takım arasındaki maçın hakemi Diyarbakır Bölgesi'nden Burak Kamalak oldu.


Bu sezon şu ana kadar 12 maçta görev alan Burak Kamalak, görev aldığı maçların altısında orta hakem altısında ise dördüncü hakem olarak şans bulmuştu. Burak Kamalak, orta hakem olarak görev aldığı altı karşılaşmada 26 kez sarı kartına başvururken kırmızı kart ise hiç çıkarmadı. Burak Kamalak bu sezon ilk kez Sivas Dört Eylül Futbol A.Ş. ile Osmaniyespor Futbol Kulübü maçında görev almış ancak bu maç konuk ekibin hükmen 3-0 galibiyeti ile sona ermişti. Kamalak, bu sezon ayrıca Fatsa'da oynanan Fatsa Belediyespor ile Belediye Kütahyaspor maçının da hakemi olmuştu.

Sultanbeyli Belediyespor ile Orduspor 1967 A.Ş. arasında oynanacak olan maçın hakemi Burak Kamalak'ın yardımcıları Ediz Yılmaz, Melih Tan ve Onur Sekman oldu.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ