2023-2024 sezonunda Kadın Futbol 1.Ligi'nde A ve B Grubu'nu lider bitiren Bornova Hitabspor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü, Play-Off sürecinde yapılan yeni sistemde ilk iki sırada maçlara başlamış ve son hafta öncesinde Süper Lige yükselmeyi garantilemişti. İki takımın Süper Lige yükseleceği ligde sezonun son maçı öncesinde Bornova Hitabspor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu hakkı elde eden takımlar olurken bu süreçte iki takım da sezonu zirvede tamamlama adına son maça çıkacak.

Ünye Gücü Futbol Kulübü-3

Bornova Hitabspor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü bu sezon Play-Off etabının ilk maçında Ünye'de karşı karşıya gelmiş ve Ünye İlçe Stadyumu'nda oynanan mücadele başladığı gibi golsüz sona ermişti. İki takım arasındaki mücadele öncesinde İzmir ekibi Bornova Hitabspor 21 puanla 1.sırada yer alırken, Süper Lig biletini alan diğer takım olan Ordu temsilcisi Ünye Gücü Futbol Kulübü ise 20 puanla ikinci sırada yer alıyor. Her iki takımın da maç öncesinde birbirlerini kutlaması beklenirken, Bornova Hitabspor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü arasındaki maçı kazanacak olan ekip Süper Lige lider olarak çıkan takım olacak.

Bornova Hitabspor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü arasındaki kritik müsabaka 7 Nisan Pazar günü saat 13:00'de Bornova İlçe Stadyumu'nda oynanacak.