2023-2024 sezonunda gözünü Süper Lige diken ve Kadın Futbol 1.Ligi'nde normal lig sürecinde A Grubu'nu lider bitiren Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu hafta sonunda başlayacak olan Play-Off etabına tüm dikkati ile hazırlanıyor. Kulüp tarihinde ikinci yılı olan Kadın Futbol 1.Ligi'nde bu sezon terfi kontenjanı olan iki takım arasına adını yazdırmak isteyen Ünye Gücü Futbol Kulübü, hazırlıklarını Çınarsuyu Tesisleri'nde sürdürüyor. Ünye Gücü Futbol Kulübü'nden Play-Off maçlarındaki ilk rakibi ise gruplara bir puanla giriş yapan Kocaeli Bayan Futbol Kulübü olacak.

Ünye Gücü Kadın

Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu sezon getirdiği Play-Off sisteminde gruplarında ilk üç sırayı alan takımların gruptaki toplam puanı yerine ilk üçe kalan takımların kendi aralarında oynadıkları maçlardan elde ettikleri puanlar ile Play Of Grubu Puan Tablosu oluştu. Play-Off etabında 7 puanı olan ve ikinci sırada yer alan Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu aşamada tek puanla son sırada yer alan Kocaeli Bayan Futbol Kulübü maçında kendi sahasında hata yapmak istemiyor.

Ünye Gücü Futbol Kulübü-2

Ünye Gücü Futbol Kulübü ile Kocaeli Bayan Futbol Kulübü arasındaki karşılaşma Pazar günü saat 14:00'ta Ünye İlçe Stadyumu'nda oynanacak.


 

Editör: Samet Karadağ