Geçtiğimiz sezon Kadın Futbol 1.Ligi'nde yeni bir yapılanma ile şampiyonluk için kadro kuran ve sezonun sonunda bu hedefine ulaşan Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde yeni sezon planlaması başladı. Süper Lig'de mücadele edecek olan ve Ordu'yu Kadın Futbol Süper Ligi'nde temsil edecek olan ilk ve tek takım konumundaki Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde yönetim ile teknik heyet yeni sezon planlamasına başladı. Ünye Gücü Futbol Kulübü, geçen sezon kadroda yer alan ve kupa kaldıran bazı futbolcularla yola devam etmeme kararı aldı.

Ünye Gücü Futbol Kulübü'nden yapılan açıklamada ''Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü Takımımızda görev alan ve şampiyonluğumuzda önemli paya sahip olan futbolcularımız Nazmiye Aytop, Bahar Kol, Şeymanur Hapac, Merve Odabaşoğlu, Gülsüm Aygün ve Fatma Serdar ile yollarımız ayrılmıştır. Ünye Gücü Kadın Futbol Kulübü ailemize verdikleri emeklerden dolayı sporcularımıza teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz.'' ifadeleri yer aldı. Bu açıklamanın ardından ise takımdan Ordulu futbolcu Melisa Nilgün Keser de ayrıldı.

Süper Ligin yeni ekibi olan Ünye Gücü Futbol Kulübü, dış transferlere ve iç transferde anlaştığı isimleri önümüzdeki günlerde açıklayacak.
 

Editör: Samet Karadağ