Survivor Yunus Emre kimdir? 2024 yılının en güçlü All Star yarışmacılarından biri olan Yunus Emre nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Survivor Yunus Emre kimdir?

Survivor All Star 2024 yarışmacısı Yunus Emre Özden, 1993 yılında İstanbul'da doğmuş ve Silivri'de ikamet etmektedir. 1.85 boyunda ve 82 kilo olan Yunus Emre, Açıköğretim Fakültesi’nde Ulaştırma Lojistik okumaktadır. Lise döneminde yaşadığı bir sağlık sorunu nedeniyle kilo aldığını ve bu durumun okul hayatını etkilediğini belirten Yunus Emre, tedavisinin sona ermesinin ardından kilo vermek için ciddi bir çaba göstermiş ve 96 kilodan 64 kiloya düşmüştür.

Daha öcne hangi yarışmalara katıldı? Ne iş yapıyor?

17 yaşında modellik ajanslarına başvuran ve katalog çekimleri yapmaya başlayan Yunus Emre, 18-19 yaşlarında Fashion Week'lerde yer almaya başlamıştır. Modelliğin bir parçası olarak spora da yönelen Yunus Emre, küçükken dövüşçü olmayı hayal etmiş ancak ailesinin izin vermemesi üzerine bu hayalini gerçekleştirememiştir. Daha sonra spor salonuna gelen profesyonel kick boxer, güreşçi ve karetecilerle antrenman yaparak bu alanda yeteneğini keşfetmiş ve MMA dövüşlerine katılmaya başlamıştır. 2019’da Türkiye 3.’sü ve İstanbul 2.’si olan Yunus Emre, modellik ve yardımcı oyunculuk yapmaktadır. Aksiyon filmi çekmek ve dövüş kulübü sahibi olmak gibi hayalleri bulunan Yunus Emre, MMA'yı kötülüklerden arınma yolu ve başarısızlıklardan başarılar çıkarma öyküsü olarak görmektedir.

Editör: Samet Varol