Tacikistan vize mi istiyor? Tacikistan nerede, Tacikistan’a gidilir mi? İşte detaylar…

Tacikistan Vize Mi İstiyor?

Tacikistan vize mi istiyor soruları internette aratılmaya devam ediliyor. 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 30 güne kadar olan seyahatlerde Türk vatandaşları vizeden muaftı. 30 günden uzun süren seyahatlerde ise elektronik vize veya uzun süreli vize almaları gerekiyordu. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Tacikistan vatandaşlarına uygulanan vize muafiyeti kaldırılmıştı.  Bu kararın ardından Tacikistan vize ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tacikistan Saray

20 Nisan 2024 tarihinden itibaren tüm Türk vatandaşları, umuma mahsus pasaport sahibi olsalar bile Tacikistan'a vize almak zorunda. Bu tarihten itibaren Türkler Tacikistan'a vize almadan seyahat edemeyecekler. Diplomatik ve hizmet pasaportu sahipleri vize muafiyetinden faydalanmaya devam ediyor.

Ayrıca vize seyahat planınıza uygun süreli olmalı, ülkeye giriş ve çıkışlarda vizenin ibraz edilmesi de gerekmekte.

Tacikistan Nerede, Tacikistan’a Gidilir Mi?

Tacikistan Orta Asya'da yer alan bir ülke olup kuzeyde Kırgızistan, batıda Özbekistan, güneyde Afganistan ve doğuda Çin ile sınır komşusudur. Coğrafi açıdan bakıldığında Tacikistan Türkiye arasında yaklaşık 3 bin 500 km'lik bir mesafe var.

Tacikistan Harita

Tacikistan dağ manzaraları, turkuaz gölleri ve tarihi şehirleri ile ziyaretçilerine sunacak çok şey olan güzel bir ülke olsa da Tacikistan tatili yapmak isteyenler güvenlik, altyapı ve dil problemlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Hüseyin Filiz Maldivler Olayı Ne? Maldivlere Giden Hüseyin Filiz Kimdir? Hüseyin Filiz Maldivler Olayı Ne? Maldivlere Giden Hüseyin Filiz Kimdir?