Ordu'da 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün iç ve dış saha maçlarında tribünlerde yer alan Bozukkale Taraftar Grubu ile Orduspor 1967 A.Ş.'nin iç ve dış saha maçlarında tribünlerde yer alan Fidangör Taraftar Grubu bu sezon takım kurma kararı almıştı. İki takımın taraftarları bu kez kendi taraftar gruplarının ismiyle oluşan takımlarını kurarak yeşil sahalara inmişti. Geçen hafta kulüp tarihindeki ilk karşılaşmalarını oynayan  Fidangörspor ile Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü, ligin 2.hafta mücadelesinde birbirlerine rakip oldu.

fidangör skk

Ordu 2.Amatör Lig'de 2.haftanın açılış maçı olan karşılaşmada ilk haftayı kazanarak lige başlayan Fidangörspor ile sezonu beraberlikle açam Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü arasındaki maçta iki gol çıktı. Tecrübeli oyuncuları kadrosuna katarak kritik maçları daha sukünetle oynama hissi yaratan Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü, Fidangörspor'u 2-0 geçti.

bozukkale

Kurulduğu günden bu yana ikinci maçına çıkan Fidangörspor ilk kez kaybetti. Bozukkale Akyazı Futbol Kulübü ise kazandığı derbi maçı sonrasında ligde puanını dört yaparak ikinci sıraya yerleşti.

Editör: Samet Karadağ