İlçe merkezinde doğalgaz kullanım oranını artırdıklarını söyleyen Hüseyin Tavlı üst yapı çalışmalarında da birçok mahallede konforlu ulaşımı sağladıklarını, önümüzdeki dönem kalan mahallelerde yoğun çalışma yürüteceklerini belirtti.

Tavlı Ünye’nin merkez mahallelerindeki doğalgaz çalışmalarına, “ Bize 2019 yılında destek vererek göreve getirdiniz. Sizlerin destekleriyle Ünye’mizde birçok hizmet yaptık. Malumunuz Ünye’de hava kirliliği vardı. 2006 yılından itibaren doğalgazımız aslında yanı başımızda Yunus Emre Mahalle’mizeydi. Ancak altyapı ve üstyapıda oluşacak sıkıntı nedeniyle kimse bu şehre doğalgazın girmesiyle ilgili çalışma yürütmedi. Hemşehrilerimizin doğalgazla buluşma noktasında hareket etmediler.” dedi.

Tavlı Ziyaret 2

Tavlı konuşmasına, “Ancak 2019 yılında göreve geldiğimizde bu sorumluluğu biz aldık. Ünye’de yüzde 20 seviyelerinde olan doğalgaz bugün yüzde 95 seviyelerinde. Sadece Karşıyaka Mahallesi kaldı, bu yıl o mahallemizi de doğalgazla buluşturacağız. Dönemimizde doğalgaz ulaşım seviyesi yüzde 100 olacak. Böylece şehirde yaşayan vatandaşlarımızın karbondioksit yerine oksijen solumalarına vesile olduk.” diyerek devam etti.

“Çınarlık Mahalle’mizde Daha Eksiklerimiz Var”

Tavlı Ziyaret 3

Hüseyin Tavlı doğalgaz geçen cadde ve sokakların yenilenmesi, elektrik hatlarının yer altına alınması ile alt ve üst yapı çalışmalarının yeni dönemde yoğun olacağını ifade ederek, “Çınarlık Mahalle’mizde daha eksiklerimiz var. Ancak Atatürk, Gölevi, Burunucu, Çamurlu, Ortayılmazlar ve Liseler Mahallesi’nin üstyapı çalışmaları yüzde 80 oranında tamamlandı. Çınarlık, İpekyolu, Bayramca mahallelerimizde de yolların şehir konforuna ulaşacağını söyleyebilirim. Bu da sizin vereceğiniz desteklerle olacak. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Haber merkezi

Tavlı’dan Esnaf Odasına Ziyaret Tavlı’dan Esnaf Odasına Ziyaret

Editör: Merve Tepecik