Tekel bayilerinin British American Tobacco (BAT) sigara grubuna karşı başlattığı boykot hareketi tüm hızıyla devam ediyor. TEKEL BAYİLERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, BAT'ın sahada olduğunu ve boykotu kırmak için bayilere vaatlerde bulunduğunu duyurdu. Dündar, "Geçici ve şahsa özel çözümler istemiyoruz, ticaretimiz boyunca sürecek bir hakkaniyet istiyoruz" dedi.

BAT'ın Vaatleri Kabul Görmedi

Dündar'ın açıklamasına göre, BAT, boykotu kırmak için açık hesaplarda vade tarihini uzatma veya stant bedellerini arttırma gibi vaatlerde bulundu. Dündar, bu vaatlerin kabul görmediğini ve bayilerin boykota devam edeceğini vurguladı.

Hangi Sigaralar Boykot Kapsamında?

Uzun süredir devam eden boykot nedeniyle, Türkiye’nin birçok yerindeki tekel bayilerinde BAT sigara grubuna ait ürünler raflarda yer almıyor. Boykotun etkisiyle bazı işletmeler Dunhill, Kent, Lucky Strike, Pall Mall, Vogue, Rothmans, Benson & Hedges ve Winfield markalarına ait sigaralar tekel bayiler tarafından satılmıyor. Bu markaların sigaraları, bayilerin raflarında yer almıyor.