Teknofest, Türkiye'nin en büyük teknoloji ve havacılık etkinliklerinden biridir. Her yıl milyonlarca insanın katılımıyla düzenlenen bu etkinlik, teknolojiye olan ilgiyi artırmak, yenilikçiliği teşvik etmek ve gençler arasında bilim ve mühendislik alanında heyecan uyandırmak için bir platform sağlar. Peki, Teknofest Adana ne zaman hangi gün olacak 2024? İşte detaylar...

Teknofest Adana ne zaman hangi gün olacak 2024?

TEKNOFEST, ilk düzenlendiği yıldan itibaren yaklaşık 10 milyon ziyaretçiyi ağırlayarak önemli bir etkinlik haline geldi. 6 yıllık süre zarfında 9 festival gerçekleştirildi. Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ve Türkiye'nin teknoloji alanındaki gelişimine katkı sağlama hedefiyle düzenlenen festival, 2018, 2019 ve 2021'de İstanbul'da, 2020'de Gaziantep'te, 2022'de ise Samsun ve Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirildi.

Bu yıl, Cumhuriyetimizin 100. yılında, İstanbul, Ankara ve İzmir'de düzenlenen TEKNOFEST, 4,5 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaparak yeni bir rekora imza attı.

Gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusundaki ilgisini artırmak amacıyla binlerce gencin projesine destek olmak için düzenlenen TEKNOFEST, dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarından biri olarak kabul ediliyor. 2023 yılında, 81 il ve 96 ülkeden 337.000'den fazla takım ve 1.000.000'dan fazla yarışmacı bu yarışmalara başvurdu.

2024 yılında, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın iş birliğiyle düzenlenecek olan 10. TEKNOFEST, Adana'da milyonlarca teknoloji tutkununu bir araya getirmeyi hedefliyor.

Festival, teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, söyleşiler ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaparak toplumun teknolojiye olan ilgisini artırmayı ve Türkiye'nin teknoloji üreten ve geliştiren bir ülke olma hedefine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Festivalin tarihi ilerleyen günlerde açıklanacak.

TEKNOFEST Adana 2024'ün tam tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı.

Ancak, festivalin 2024'ün ilkbaharında, Nisan veya Mayıs aylarında Adana'da gerçekleşmesi bekleniyor.

Kesin tarihler açıklandığında TEKNOFEST'in resmi web sitesi https://www.teknofest.org/ ve sosyal medya hesaplarında duyurulacak.

Editör: Kerim Gültaş