Türk Futbolu'nda son dönemlerde en üst seviyeye çıkan zemin tartışmaları kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz günlerde bir aksiyon almıştı. Her hafta giderek kötüleşen Süper Lig maçlarındaki zeminler ile ilgili olarak kulüplere yazı gönderen Türkiye Futbol Federasyonu'nun sadece yazı gönderme konusundaki zemin hassasiyeti artık saha kapatmaya dönüyor. Özellikle Fenerbahçe'yi konuk ettiği müsabakada su birintileri eşliğinde futbol maçı oynanan Rize'deki stadyum konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'ndan ciddi bir uyarı geldi.

tff

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada "Yeniden yerinde yapılan denetim sonrası Rizespor’a; stadyum zeminini düzeltene kadar stadyumda antrenman yapılmaması, zeminde ivedilikle iyileştirme çalışmaları yapılmazsa 18.03 tarihinde yapılacak denetimle stadyumun müsabakaya kapatılacağı resmi olarak iletildi." açıklaması yapıldı. Son olarak Mondihome Kayserispor'u evinde yenen Çaykur Rizespor A.Ş.'nin bu maçta saha zemini de yine tartışmaların en üst seviyesi olmuştu.

rizesporr

Çaykur Rizespor A.Ş. ligde kalan haftalarda iç sahada dört maç daha oynayacak ve bu maçlar öncesinde stadyum zemin eksiklerini tamamlamak zorunda. Türkiye Futbol Federasyonu'nun yükümlülüklerini yerine getiremediği takdirde ise Çaykur Rizespor A.Ş.'nin maçlarını nerede oynayacağı merak ediliyor.

Editör: Samet Karadağ