Ermenistan beraberliği ve ardından hazırlık maçında alınan Japonya mağlubiyeti sonrasında Türkiye A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz hakkında tartışmalar iyice alevlenmişti. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un görevden alındığı ve TFF Yönetiminin, Alman hocayı arayarak görevine son verildiğini bildirilmişti. Ancak TFF tarafından yapılan açıklama dikkat çekti.

tff

Türkiye Futbol Federasyonu Stefan Kuntz hakkında resmi bir açıklama yaparken: ''Bir süredir yazılı, görsel ve dijital medyada yer alan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile ilgili haberler ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu sözleşmesi devam eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'u 20 Eylül Çarşamba günü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı yapmak üzere Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ne resmi olarak davet etmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyurulur.'' ifadelerini kullandı.

Medyada Stefan Kuntz ile yolların ayrıldığı ve bu sürecin ardından Milli Takım'da göreve Vicenzo Montella ya da Abdullah Avcı'nın haberleri uzun süre yer alırken Kuntz'un göreve devam etmesi şaşkınlık yarattı.

SAMET KARADAĞ