2023-2024 sezonunda TFF Kadın Futbol 1.Ligi'nde Play-Off 5.Hafta maçları oynanırken bu maçların ardından Bornova Hitabspor 21 puanla zirvede, Ünye Gücü Futbol Kulübü 20 puanla ve Horozkent Spor Kulübü 17 puanla üçüncü sırada yer aldı. Sezon başında açıklanan talimat listesinde Play-Off maçlarında da ikili averaj uygulamasının yapılacağı belirtilirken, ikili averajda rakibinden üstün olan Ünye Gücü Futbol Kulübü son maç öncesinde ikinci sıradaki yerini garantilemiş ve Bornova Hitab Spor ile birlikte Süper Lige yükselen ikinci takım olmuştu. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Ünye Gücü Futbol Kulübü'nün Süper Lige yükselmesi konusunda açıklama gelmedi.

Ünye Gücü Futbol Kulübü-2

Türkiye Futbol Federasyonu, ligde 5.hafta maçlarının ardından lider olan ve üçüncü sıradaki takım ile arasında dört puan olan Bornova Hitabspor'un Süper Lige yükselmesinden ötürü tebrik mesajı yayımlandı. Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde yer alan açıklamada ''Bornova Hitab Spor, Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'ne Yükseldi. Kadınlar 1. Ligi Play-Off'ta 5. hafta maçları tamamlandı. Horozkent Spor Kulübü ile 0-0 berabere kalan Bornova Hitab Spor, 21 puana çıkarak zirvedeki yerini korudu ve bitime 1 hafta kala Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'ne yükselmeyi garantiledi. Ünye Gücü Futbol Kulübü, Çatalca Belediye Spor'u 1-0 yendi ve 20 puanla ikinci sırada yer aldı. Giresun Sanayispor, Kocaeli Bayan Futbol Kulübü deplasmanından 4-0'lık galibiyetle döndü.'' açıklamasının yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Ünye Gücü Futbol Kulübü-3


Kadınlar 1. Ligi Play-Off 6. ve son hafta maçları 7 Nisan 2024 tarihinde oynanacağı açıklanırken Horozkent Spor Kulübü sahasında Kocaeli Bayan Futbol Kulübü; Ünye Gücü Futbol Kulübü ise deplasmanda Bornova Hitabspor ile karşılaşacak. Son haftada Ünye Gücü Futbol Kulübü'nün olası mağlubiyeti ve Horozkent Spor Kulübü'nün olası galibiyeti sonrasında iki takımın da puanı 20 olacak ve bu süreçte nasıl bir yol alacağı konusunda ise bir açıklama gelmedi. İkili averajda rakibinden üstün olan Ünye Gücü Futbol Kulübü'nü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun tebrik etmemesi dikkat çeken bir unsur oldu.

Editör: Samet Karadağ